Hakkımızda

Evcil dostlarımızın yanındayız!

32 yıl önce,  kendisi ve kendisi gibi kişiler için kaliteli ürün arayışında olan bir akvaristin tutkusuyla kurulduk. Bugün kurumsal bir firma olarak hala aynı tutkuyu taşıyoruz. Sıkı sıkıya bağlı olduğumuz değerler kurucumuz Ömer Üçüncü'nün şirketi kurarken temel aldığı değerlerle aynı; hayvan sevgisine verilen önem, akvaryum hobisine duyulan ilgi ve en kaliteli ürünleri iş ortaklarımız vasıtasıyla tüketicilere ulaştırmak. Anadolu Pet ailesi olarak bu değerleri her zaman koruyarak yolculuğumuza devam etmek en önemli önceliğimiz.

Mutluluk bizimle büyüyor!

Dinamik ve profesyonel personel kadromuz ile Avrupa lideri 15 markanın tek yetkili distribütörü, İtalyan mama devi Effeffe ile kurduğumuz işbirliğinden doğan Manisa Salihli’de bulunan Effeffe Türkiye fabrikasının kurucu ortağı ve ana distribütörüyüz. 2021’de Avrupa mama lideri United Pet Food’un Effeffe’yi satın almasıyla ortaklığımız daha da güçlenerek, sınırlarını genişletti. Merkezi İstanbul’da olmak üzere İzmir ve Ankara depolarımız ile birlikte toplamda 10.000 metrekareden fazla depolama alanına sahibiz.  Kendi dağıtım araçlarımız ile üç bini aşkın iş ortağımıza geniş ürün çeşidini hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile ulaştırıyoruz. Tüm gücümüzü evcil dostlarımızın mutluluğundan alıyoruz.

Bizi biz yapan değerler!

Her zaman hayvan sevgimizi en önde tutarak evcil dostlarımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Bunun için en kaliteli ürünleri Türkiye pet sektörüne sunarak sektörün gelişimine katkıda bulunuyoruz. Müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle olan ilişkilerimizde dürüstlük ve etik davranışlardan vazgeçmiyor, güven ve saygıya dayalı, uzun süreli ilişkiler kurmayı amaçlıyoruz. Memnun müşterilerimizle mutlu yuvalar yaratıyoruz. Tüm bu başarılara ulaşabilmek için çalışma arkadaşlarımızın motivasyonlarına önem veriyor, hedeflerimizi birlikte büyütüyoruz.

Gücümüzü evcil dostlarımızdan alıyoruz!

Türkiye genelinde 73 ilde bulunan 3000'den fazla Pet Shop, Veteriner Kliniği ve e-ticaret kanalları aracılığı ile hizmet sunuyoruz. Yerli ve yabancı iş ortaklarımızla yıllardır süregelen işbirliğimizi daha da geliştirmek ve nihai müşterilerimiz olan evcil hayvanlara en kaliteli ve sağlıklı ürünleri sunmaya devam ediyoruz.

Aynı amaca hizmet ediyoruz!

2016 yılında 30 yıllık üretim, kalite ve Ar-Ge tecrübesine sahip İtalyan devi Effeffe ile başlayan ortaklığımız sonucunda Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde kedi köpek kuru mama üretim tesisi kurarak Effeffe Türkiye’nin ilk adımını attık. 2021’de Avrupa mama lideri United Pet Food’un Effeffe’yi satın almasıyla ortaklığımızın gücü daha da arttı. Salihli OSB’de 8.000 m2’lik alanda, 2.200 m2’lik kapalı alanı ile kurulan tesiste; 3 ton/saat kapasiteli üretim hattı, farklı paket boyları için 3 paketleme hattı, renkli mamaların karışımı için miks ünitesi ve tüm hammadde/son ürün analizlerinin yapıldığı laboratuvar ile faaliyetlerine devam ediyor. Effeffe Türkiye, yaygın satış ve dağıtım ağımızla 30 farklı ülkeye ihracat yapıyor, 3000’in üzerinde satış noktasına ürettiğimiz ürünleri ulaştırıyoruz.

Mutlu yuvalar yaratıyoruz!

 

İstanbul Maltepe’deki merkez ofisimiz, İzmir ve Ankara’daki diğer ofislerimizde yer alan toplam 81 kişilik ekibimizle evcil dostlarımızın mutluluğu için çalışıyoruz.